כל ילד הוא ייחודי, וכל שאלה היא ייחודית. עם זאת, תמיד אפשר ללמוד מהניסיון של אחרים,
לכן נקבץ עבורכם כאן את השאלות שאנחנו מקבלים מהלקוחות שלנו.

שאלות שאנשים שואלים אותנו:

ההתלבטות היא לגיטימית. בייעוץ של מרכז 'צפונות' תקבלי הבנה ברורה של הדינמיקה בינך לבין הילד. את ודאי שואלת את עצמך, "ואז?"

הבנת הדינמיקה תאפשר לך לצאת מהריקוד המסובך שמציק לך כל כך. צריך שניים בשביל טנגו, לכן כשאחד הצדדים משנה קצב, הריקוד משתנה בהתאם. כרגע, אתם פשוט בריקוד הלא נכון עבור שניכם.

רוצה לצאת מהמעגל הזה? את מוזמנת לייעוץ משנה התנהגות אצלנו!

וזכרי: "ידע זה כוח".

בראש ובראשונה, חשוב לדעת לגבי הגמילה שהיא אינה גורמת נזק. מה שיכול להשפיע זה ההרגשה שלך והמסר הסמוי שלך לאירוע. לגבי העיתוי, זו שאלה שקשה לענות עליה. הזמן המתאים לגמילה תלוי מאוד בבשלות של הילדה ובעיקר בבשלות שלך לכך.

אם תילחצי מהתהליך ותהיי מעורערת ולא בטוחה לגביו, את למעשה תעבירי את המסר הזה לילדה. היא תחשוב שיש פה עסק מסוכן. לעומת זאת, אם תהיי רגועה ותעשי את התהליך בנחת, בלי לחץ של זמן, תוכלי להעביר לילדה מסר חיובי שהיא יכולה לעשות את זה.

תקופת הקורונה אינה פשוטה בכלל, לא לנו המבוגרים ולא לצעירים. עם זאת, עדיין יש סיבות טובות לקום בבוקר. תפילה, לימודים פרטיים, תחביבים, סיוע בבית וכדומה. עם כל הכבוד לקורונה ויש כבוד, יש ביכולתנו להסתכל לילדים ולנוער בעיניים ולא ליפול ברוחינו. עבור ילדי 2020, קושי הוא מילה גסה, ולנו ההורים יש כוח רב בציפייה שהם יצלחו את התקופה הזו.

את הקורונה אנחנו לא יכולים להביס, וגם לא את המצב הכלכלי, הריחוק החברתי והחזרה ללימודים. אבל, אנחנו יכולים לתת כוח לילדים שלנו. וכדאי שניתן.

פה יש לנו תפקיד. לחנך את הילדים איך להתמודד עם קושי. קורונה זה קשה = אתגר = הזדמנות לצמוח. הרי אנחנו אלה שמשקפים להם את העולם. צורת ההסתכלות שלנו תסלול להם דרך. כדאי שאנחנו, ההורים, נבין את כוחנו לטעת מבט וזווית נכונה. אתם כהורים יכולים להאיר עבורם את החשיכה.

יש לכם שאלה? שלחו אלינו ונענה עליה בהקדם האפשרי!